72312 м. Мелітополь,
вул. Iнтеркультурна, 141,
т. 44-45-12.
Розклад роботи: 6:30 - 17:00,
з понеділка по п'ятницю

Як розговорити дитину-мовчуна?

razgovorit_rebenka

Більша частина батьків починають турбуватися, якщо дитина до двох років не починає говорити. Якщо вона здатна говорити лише "Ма" або "Па", то даний факт аж ніяк не є серйозним приводом для занепокоєння, так як дитина ще тільки розвивається і він цілком встигне до трьох років більш впевнено говорити.

 Деякі батьки вже в цьому віці (2.-2.5 роки) починають впадати у паніку думаючи, що їх дитина або розумово відстала, або у неї серйозна затримка в мовному розвитку.

 Але насправді це не так. І не треба звертатися за допомогою до логопеда раніше трирічного віку. Інакше, це буде виглядати марною витратою грошей. Дитина або розговориться сам, або не розговориться взагалі. Але останній варіант є крайнім випадком. І як показує практика виховання дітей, діти все одно починають впевнено говорити в проміжку 2.5-3-х років.

 Деякі батьки щиро вважають, що чим більше вони будуть читати своїм дітям казки, тим швидше у їх дітей автоматично проявиться мова. Але насправді це виглядає далеко не так, тому що на мову, по більшій частині, впливає спадковість. І якщо батьки в дитячому віці пізно почали говорити, то, скоріш за все, і їх дитина почне розмовляти в досить пізньому віці.

 Щоб дитина почала швидше розмовляти, то їй потрібно розвивати, як це не дивно звучить, моторику рук. Для цього буде корисно їй включати або вимикати лампочку або розстібати і застібати ґудзики. Якщо мається взуття, то нехай він (вона) спробує шнурувати або розшнуровувати вузлики. У старих дитячих садках ще від радянських часів залишилися своєрідні "чоботи", що мають шість отворів якраз для шнурків. Дитина, використовуючи даний "чобіт", може вже самостійно вдівати в отвір будь-які шнурки. Як показує багата практика, такий підхід дозволяє куди швидше дитині розвиватися як у фізичному, так і в ментальному сенсі.

 Можна купити і дитячі пірамідки з дерева, як великі, так і дрібні. Дитина буде вчитися нанизувати різнокольорові кільця на дерев'яні стрижні. В плюс пірамідок можна віднести той факт, що вони всі дерев'яні, а значить і екологічно чисті. І ніяку, навіть саму дрібну деталь від даної пірамідки, дитина проковтнути вже не зможе. Виробники все врахували.

 Якщо дитині ще не виповнилося й року, то гарним приладом для розвитку моторики рук являються старі газети або журнали. Якщо вона їх починає рвати на тонкі смужки (а інший раз і заковтувати, що не завжди добре ...), то це можна вважати хорошим прикладом, що розвиток дитини знаходиться в правильному напрямку. Як тільки дитина підросте, то вже починаючи з 1.5 річного віку, батьки зможуть вже давати більш щільні журнали, які вимагають до себе великих фізичних зусиль з боку дитини.

 Звичайно ж, і шнурівки, і мозаїки - корисні, і їх властивості корисні не тільки для дрібної моторики. У кожної дитини є свої індивідуальні особливості, і тому не всі діти ставляться до шнурівок і мозаїк з інтересом, як очікують батьки. Іноді дитина ще занадто мала, щоб зацікавитися цими та подібними їм іграми. А іноді такі ігри просто не цікаві з тієї ж причини індивідуальних особливостей дитини. Ви запитаєте, як же бути в таких випадках? А для цього не потрібно випускати з уваги одну з простих і очевидних істин - щодня дитина виконує руками і пальчиками безліч різних дій, які як раз і спрямовані на розвиток тієї самої дрібної моторики. Зауважте, що серед самих звичайних ігор і простих побутових дій, що здійснюються дитиною з дня на день, є величезна кількість вправ дійсно цінних, і вони більш привабливі для дитини на відміну від покупних іграшки. І безпосереднє завдання батьків - це допомогти дитині, підказати і навчити, а також вчасно дати дитині ті чи інші корисні матеріали. Найголовніше, щоб ці ігри були по справжньому цікавими для дитини, а так само приносили радість і малюкові і мамі.

 І якщо батьки будуть постійно розвивати моторику своєї дитини, то не мине й року, як дитина вже почне базікати без угаву.

Дата: 01.11.12 | Переглядів: 13196 | Коментарів: 3

КОМЕНТАРІ:


сергей | 14.10.14

моему ребенку 6 лет пока виговаривает 4слова


Марина | 12.08.15

Дуже корислива стаття, а то в мене вже паніка, дитині 2,5 роки (хлопчик), а говорить зрозумілих слів дуже мало, в основному говорить на своїй мові (рот не закривається). Ходили в поліклініку до невролога, а вона навіть не оглядаючи дитину поставила діагноз затримка розвитку мовлення і запропонувала посприяти оформити його в садок для розумово відсталих. Але дитина нормальна, він все розуміє, виконує все що скажеш, дуже круто грає в футбол, тільки не говорить покі що зрозумілою мовою. Були в різних педіаторів, ніякого відсталого розумового розвитку вони не бачать. Доречі наш тато почав гворити після трьох років. Так що я думаю і наш синочок заговорить. Ми постійно з ним граємось задіюючи моторику рук.


Ірина | 18.08.15

Дуже корисна стаття, дякую!!


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:Надіслати

Copyright © 2012

ДНЗ №47 «Берізка»