72312 м. Мелітополь,
вул. Iнтеркультурна, 141,
т. 44-45-12.
Розклад роботи: 6:30 - 17:00,
з понеділка по п'ятницю

Екзема у дітей

Екзема - це хронічне запалення шкіри, що характеризується обширним висипом, сильним печінням і сверблячкою. Екзема має алергічну і неврологічну природу. Вона може проявитися в перші місяці життя малюка, а може в підлітковому віці. Але і в тому, і в іншому випадку принесе дитині чимало страждань. Так давайте розберемося, які причини появи екземи і чи можна її уникнути?

 Чому це буває?

 Єдиною причиною, яка призводить до появи екземи у дитини, є генетична схильність. Якщо хтось з родичів, причому не обов'язково мама або тато, головне, щоб вони були кровними, страждає екземою, то ймовірність її появи у малюка різко зростає.

 Щоб екзема проявилася, необхідний поштовх. Ним може стати:

 - Алергія в гострій формі, найчастіше на продукти, засоби побутової хімії, парфумерії, гігієни;

 - Сильний стрес, що виразився в постійному розчісуванні шкіри;

 - Подразники шкіри;

 - Захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки та інших внутрішніх органів;

 - Порушення обміну речовин;

 - Ослаблення імунітету.

 Найчастіше екзема з'являється у малюків в період від 2 до 6 місяців. Це пояснюється тим, що шлунково-кишковий тракт дитини незрілий, шкіра дуже чутлива, а різні подразники можуть сприйматися як ворожі, що викликає алергічну реакцію. Другим періодом появи екземи є перехідний вік. Гормональні зміни, які його супроводжують, найчастіше й провокують появу екземи.

 Види екземи

 У дітей найчастіше проявляється істинна, себорейна та мікробна екзема.

 Гостра справжня екзема характеризується появою яскраво-червоних висипань у вигляді безлічі дрібних бульбашок спочатку на обличчі в області щік, потім на руках і ногах. Бульбашки лопаються, на їх місці утворюються точкові ерозії з серозним ексудатом (серозні криниці). Через деякий час ерозії покриваються кірочками і лусочками. Така екзема розростається дуже швидко і супроводжується сильним свербінням.

 Напівгостра справжня екзема проявляється в такому ж вигляді, як і під час гострої форми. Тільки набряклість і мокнучі ерозії виражені набагато менше, а їх колір синюшно-рожевий. Свербіж і печіння не такі сильні, але до них приєднується інфільтрація.

 І те, і інше прояв екземи з плином часу зникає, але в будь-який момент може з'явитися знову під впливом провокуючого фактора.

 Хронічна справжня екзема супроводжує людину постійно, загострюючись в осінньо-зимовий період. Вона характеризується появою на шкірі пухирців і інфільтрацією. Мокнучі ерозії, свербіж і печіння виникають в основному в періоди загострення.

 Себорейна екзема вражає ділянки тіла, багаті сальними залозами: волосяну частину голови, носо-губні складки, вушні раковини. Можливе також ураження грудини і місця між лопатками. Найчастіше цей вид екземи з'являється в грудному віці і під час пубертатного періоду. Виглядає вона наступним чином: бляшки жовтуватого і жовтувато-бурого забарвлення з нашаруванням жирних лусочок, які можу в деяких випадках намокати, несильна інфільтрація. Вони зливаються між собою і утворюють кільцеподібні або гирляндоподібні обриси.

 Мікробна екзема найчастіше розвивається на тлі ураження організму дитини стафілококової або стрептококової інфекцією, особливо при ослабленому імунітеті. Проявляється у вигляді лущившихся ерозій, вкритих корками. Локалізуватися може по всьому тілу і голові.

 Як лікувати екзему?

 При виявленні у дитини проявів екземи, слід обов'язково звернутися до лікаря-дерматолога, так як в першу чергу необхідно з'ясувати, що її спровокувало.

 Якщо дитина на грудному вигодовуванні, доктор запропонує переглянути мамі свій раціон і виключити провокуючі алергію продукти. При штучному вигодовуванні можливо запропонує перехід на гіпоалергенні суміші. Якщо дитина вже їсть самостійно, то переглядається його раціон.

 При екземі необхідно виключити: м'ясні бульйони, гострі й пряні приправи, консервовані продукти, кава, какао, молоко, шоколад. Рекомендується вживати вегетаріанські супи, відварне м'ясо, рибу, кисломолочні продукти, овочі.

 Також необхідно замінити всі засоби гігієни на гіпоалергенні, розроблені спеціально для дитячої шкіри. А краще взагалі на час лікування користування ними звести до мінімуму.

 Також перегляду вимагає одяг дитини. Приберіть все, що зроблено з синтетичних тканин, особливо, якщо вона стикається безпосередньо з шкірою дитини. Слідкуйте, щоб одяг не був тісним, а його шви не розтирали шкіру.

 Що стосується лікарських засобів, то тут все залежить від виду екземи і супутнього захворювання - тому призначати лікування може тільки лікар після проведення обстежень. Спільними є седативні засоби, вітаміни, протисвербіжні та антигістамінні засоби.

Дата: 07.11.12 | Переглядів: 3834 | Коментарів: 0

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:Надіслати

Copyright © 2012

ДНЗ №47 «Берізка»