72312 м. Мелітополь,
вул. Iнтеркультурна, 141,
т. 44-45-12.
Розклад роботи: 6:30 - 17:00,
з понеділка по п'ятницю

Нариси про Мелітополь

Шановні батьки, колеги! Ми звераємось до кожного з вас: до свідомої дорослої людини і до студента, до учня старших класів і зовсім маленького дошкільника. Кожен з нас живе у квітучому краю. Це наш райський куточок землі і ми звемо його Україна. Ця земля народила нас  і передала  свою міць і силу, вперше відкрила дивовижний та цікавий світ і його незбагненну велич і красу, дала крила для польоту. Любіть цю віковічну древню Землю і  пам’ятайте, що у кожного з нас є маленька Батьківщина, наше рідне місто - Мелітополь - батьківщина багатьох талановитих, самовідданих, працелюбних людей, які вписали яскраві сторінки в його біографію. Наше місто таке, яким ми його створили. Наполеглива праця, злагода і взаєморозуміння різних за національністю, але єдиних за духом його мешканців, з кожним роком перетворюють наше місто в сильне, благополучне, процвітаюче. Мелітополь має колосальний економічний і культурний потенціал. Ми впевнено працюємо на перспективу, зберігаючи досягнуте і накреслюючи нові плани, втілення яких нам по плечу. У нас все вийде! Адже ми - Мелітопольці!

Мелітополь інтеркультурний

Ще з часів скіфів та давніх греків в Мелітополі мирно співіснують представники понад 100      національностей. 

Найчисленнішими національними меншинами є болгари, вірмени, караїми, кримські татари, німці та греки.

За століття спільного життя їхні традиції переплелися, створивши притаманний лише Мелітополю інтернаціональний культурний «коктейль». Тож навіть Європі з її традиціями міжнаціональної толерантності є чому повчитися у нас .

Інтеркультурне місто - це:

•Міжкультурне управління

•Система прав

•Заохочення багатоманітного образу міста

•Підтримка місць, де зустрічаються культури

•Підтримка "будівників мостів”, а не "брамників”

•Інформаційне партнерство

•Не уникати конфліктів, а виявляти їх і управляти ними

 

Ще один Мелітополь

Мало хто з мешканців нашого міста знає, що в далеких нетрях Середній Азії є люди, що живуть з усвідомленням того, що вони мелітопольці і довкола - Мелітополь. І все ж таке диво на карті є.

Мелітополь - невелике селище з однією вулицею (населення менше 1000 чоловік) в сарикольському районі Костанайської області, що на півночі Казахстану. До найближчої великої траси - 5 км, до обласного центру, міста Костанай - 137 км. А в 32 кілометрах від Мелітополя розташований ... Севастополь.

 

Мелітополь античний: факти і легенди

Багато мелітопольців знають, що Новоолександрівка з'явилася лише в 1814 році і стала Мелітополем в 1842-му. Але в історичній літературі, присвяченій нашому місту, нерідко  згадується давньогрецька колонія Мелітополь. А це заявка на вік близько 2500 років! Давайте спробуємо зібрати воєдино всі уривчасті відомості про це загадкове поселення.

Перш за все, слід зазначити, що історичних даних, що прямо підтверджують існування древнього Мелітополя, немає. Вся доступна інформація базується на усних переказах, легендах і здогадах. Але можна переконатися, ці відомості правдоподібні і не позбавлені сенсу.

Гості з Мілета

У VIII столітті до н. е. греки почали активно заселяти нові землі. У середині VII століття вони дісталися до Північного Причорномор'я (сучасна територія України).

Легендарний пра-Мелітополь зазвичай пов'язують з колонізаторами з Мілета - могутнього грецького міста на території сучасної Туреччини, заселеного греками близько 1000 років до н. е. Мілетський слід простежується і в назві, і в походженні найближчих колоній.

Населення таких колоній становили в основному збіднілі і малоземельні греки. Весь цей давньогрецький люд подавався в далекі краї у пошуках щастя. Всі колоністи автоматично отримували ділянку землі і нове громадянство. При цьому підтримувався тісний культурний і економічний контакт з історичною батьківщиною. Місто-держава Мілетополіс («місто вихідців з Мілета»), розташований на Дніпрі, згадує давньоримський письменник Пліній Молодший.

Історик П. Глодовскій розповідає про легенду, згідно якої в античний час «при впадінні річки Молочної в озеро, утворене цією ж рікою» (Молочний лиман раніше був озером) знаходилось грецьке місто Мелітополь та що «розорене це місто Батиєм при нашесті татар».

Грецький вчений Клавдій Птолемей згадує місто Метрополіс і на своїй карті розташовує його на Молочній ріці.

Ще одна легенда свідчить, що античний Мелітополь знаходився в пониззі Молочних Вод (стара назва Молочної річки).

 

 

Дата: 19.01.16 | Переглядів: 1809 | Коментарів: 0

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:Надіслати

Copyright © 2012

ДНЗ №47 «Берізка»