72312 м. Мелітополь,
вул. Iнтеркультурна, 141,
т. 44-45-12.
Розклад роботи: 6:30 - 17:00,
з понеділка по п'ятницю

Сімейні свята

Батьки і діти! Діти і батьки!
Нерозділиме і довічне коло,
Ми засіваємо житейське поле
І не на день майбутній – на віки!

       Б. Олійник. 

Сім’я  – це   геніальне  творіння  природи  і  суспільства. Двоє  людей,  які  поєднали свої долі, мають  надмету  – продовжити   рід   людський, народити й  виховати дитину. Сім'я є місцем, де плекається єдність, де батько і мати є взірцем для дітей, а діти є надією для батьків.  Діти – продовжувачі не тільки батьківського роду, а й соціального ладу. В сім'ї з покоління в покоління передаються  звички, стиль життя, відбувається орієнтація цінностей. І від того, які духовні та моральні цінності закладуть у їхні душі сім’я  та  суспільство, залежатиме  майбутнє  всього  народу. І зовсім не випадково другий номер нашої газети ми присвячуємо сімейним традиціям, а саме – організації сімейних свят.

Давайте заглянемо до словника, щоб дізнатись, яке значення має поняття «свято». Слово «свято» має декілька значень:

• день урочистості, присвячений до честі чи до пам'яті когось чи чогось;

• вихідний, не робочий день;

• день радості та урочистостей з приводу кого або чого-небудь (сімейне свято);

• релігійне свято

Сімейне свято - одна з надзвичайно важливих форм дозвілля, адже під час сімейного дозвілля формується уважне ставлення членів родини один до одного, вміння підняти настрій оточуючим. Вже лише очікування свята здатне викликати у дитини масу позитивних емоцій. Рухливі ігри, ігри-атракціони, забави, потішки, сюрпризи, якими насичена будь-яка програма свята, часто супроводжуються несподіваними комічними ситуаціями, викликають сміх, емоції здивування, захвату, тому навіть вже один цей фактор робить свято незамінним засобом профілактики і лікування багатьох розладів. 

Процес підготовки до свята об'єднує всю сім'ю однією метою та спільними завданнями, створенням сценарію, проявом активності, прикрашанням та облаштуванням кімнати. 

Сімейні свята відіграють важливу роль в житті дитини і дають доступні розумінню дитини докази батьківської любов. Саме сімейні свята мають безмежні можливості для гармонійного розвитку всіх здібностей дитини, тому що, прикрашаючи до свята своє житло, придумуючи ці прикраси, сюрпризи для своїх рідних та близьких діти не лише фантазують, а й працюють руками. Потім, вже в процесі проведення самого свята, малята проявляють свої самі різноманітні здібності ті вміння. Жодне свято не обходиться без ігор, а ігри розвивають силу, спритність, швидкість думки, а пісні та танці сприяють розвитку мовленнєвих та вокальних здібностей, формують вміння імпровізувати. Правильно організовані сімейні свята сприяють духовному та творчому розвитку дитини та спрямовані на формування у малюків вміння організовувати свій вільний час.

Створення сімейних календарів

            У такого явища як свято дуже багата історія. Свята існували у всіх народів світу з сивої давнини. Історики часто починають розглядати історію свята з епохи Стародавньої Греції та Риму, адже в ті часи проходили святкування, ретельно підготовлені та організовані. Стародавні греки любили свята і займались ними активно, з великою віддачею. Свій вільний час вони організовували так, що він мав більш активний характер, ніж праця. Недаремно більшість давньогрецьких свят перетворювались в активні ігри та змагання, і піком таких свят стали Олімпійські ігри.

            Для всіх православних людей головним святом завжди була Пасха, її називали святом всіх свят, урочистістю всіх урочистостей. Великими святами православної церкви також вважались дванадцять свят протягом року.

            Крім православних свят, в побуті існували ще свята сімейні, і якщо язичницькі, православні, календарні свята на протязі всієї історії зникали, змінювались на інші, то сімейні свята були присутні завжди. Їх можна визначити як організований відпочинок з приводу якоїсь визначної для всіх членів сім'ї події. Традиційно до них відносяться дні народження, хрестини, весілля тощо.

            У кожної людини своє уявлення про те, що таке свято. Для когось це можливість весело провести час, для когось – побути в компанії друзів, а є люди, для кого свято – це стан душі. Але одне безсумнівно: їх занадто мало в календарі.

            Ми пропонуємо вам створити «Календар свят», в якому будуть відмічені свята  вашої сім’ї. Наприклад:
День матері – друга неділя травня (12) 
День сім’ї – 15 травня 
День захисту дітей – 1 червня 
День батька – третя неділя вересня (15) 
Всесвітній день дитини – 20 листопадаСтворення сімейних календарів

      Перелік свят в  сімейному календарі може бути безкінечним: все залежить від Вашої фантазії,

міцності родинних стосунків  та багатьох інших складових. Практично кожний день може бути відзначений якоюсь подією.
Бувають такі дні, коли в душі панує якесь передчуття дива.

Таким настроєм потрібно ділитися. Можливо, у вашого коханого все з точністю до навпаки, а дитина чимось засмучена і похмура. У ваших силах все змінити. Просто поділіться своїм хорошим настроєм і влаштуйте удома свято. Тільки ваше, якого немає і ніколи не буде ні в одному з календарів світу. День сюрпризів – чим не сімейне свято? Організувати таке свято зовсім не складно. Придумати конкурси, зробити або купити призи, приготувати частування. Можна скооперуватися з родиною ваших друзів, щоб було легше підготуватися.
Ось, декілька веселих конкурсів, участь в яких під силу і дорослим, і дітям.

Асоціації

Граючим пропонується написати на листку два стовпчики, з чотирьох слів кожний. Можна написати назви будь-яких предметів і явищ, імена людей і тварин. Потім для кожної з чотирьох пар слів - по одному слову з кожного стовпчика - потрібно придумати  асоціації . Чим більше, тим краще. Асоціації повинні бути несподіваними. Наприклад, якщо придумані слова «кішка» і «лампочка», то асоціації можуть бути такими:

- Кішка гріється під лампочкою;

- У кішки вуса, як спіраль у лампочки;
- Кішка кругла і тепла, як лампочка;
- Очі у кішки горять, як лампочки.
На виконання завдання дається п'ять хвилин. Потім потрібно підсумувати. Обговорюються найцікавіші асоціації .
Капуста
З гравців ведучий вибирає двох. Їх завдання - за певний час надіти на себе якомога більше одягу. Наприклад, двоє штанів , три пари шкарпеток, хустку, два капелюхи. Виграє той, хто зумів надіти більше одягу.    

Дата: 29.03.17 | Переглядів: 2262 | Коментарів: 0

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР:Надіслати

Copyright © 2012

ДНЗ №47 «Берізка»